"Semmit nem tudok még a webfejlesztésről, hol kezdjem?"
Ebben a sorrendben haladj a webfejlesztés tanulásban!
Kezdőként a programozási nyelvek megtanulása (alap szinten is) hónapokig tartó tanulást és gyakorlást igényel. Összeszedtem Neked azokat a fontos mérföldköveket, amelyek mentén megismerkedhetsz a legfontosabb webfejlesztési technológiákkal.
MEGNÉZEM
00
Start
Ahhoz, hogy webfejlesztéssel kezdj el foglalkozni nélkülözhetetlen, hogy alapvető informatikai tudással már rendelkezz. Magabiztosan el kell boldogulnod az interneten, tudnod kell hogyan működnek a webböngészők és a webhosting szolgáltatások. A másik fontos szempont, hogy minimálisan ismerned kell a webdesign alapjait és a vizuális elemek funkcióit. Nem kell designernek, sem grafikusnak lenned, de át kell látnod a grafikai terveket, hogy azokat egységekre tudd bontani. Ha ezen alapismeretek birtokában vagy, akkor elsajátíthatod a webfejlesztés alapjait.
01
A webfejlesztés alapjai
Legelőször meg kell ismerkedned a weboldalak alkotóelemeivel és azok formázási lehetőségeivel.
HTML/CSS
Milyen elemekből épül fel egy weboldal?
A webfejlesztés alapja a HTML, ez határozza meg weboldalak strukturális felépítését, ezzel kell legelőször megismerkedned. A weboldalon látható összes tartalom HTML elemekbe tartozik. Meg kell ismerned a különböző layout technológiákat, a mobilbarát kialakítás mikéntjét, és hogy hogyan tudsz stílust adni az egyes elemeknek.
JavaScript
Hogyan lehet interaktív egy weboldal?
Ha már tudsz készíteni grafikai tervekből reszponzív statikus honlapvázakat, akkor tovább bővítheted a tudásod. A weboldalak speciális funkcióit és interaktív megoldásait JavaScripttel lehet megvalósítani. A JavaScript – és annak különböző keretrendszereinek ismerete dinamikus funkciókat biztosít a statikus HTML elemeknek. Ezekkel tudod a felhasználói viselkedésekhez igazítani a megjelenést és a funkciókat.
Ajánlott tanfolyamunk
Megismerheted a webfejlesztés 3 alappillérért, a HTML/CSS/JavaScript nyelveket, kiegészítve a jQuery keretrendeszerrel. Megtanulsz gyönyörű statikus weboldalakat kódolni interaktív megoldásokkal és mobil eszközökre is optimalizálva!
02
Keretrendszerek és egyéb kiegészítők
Az alaptudásod tovább bővítheted különböző keretrendszerekkel, amelyekkel hatékony felhasználói felületeket építhetsz
Bootstrap és más CSS keretrendszerek
Ezek előre kialakított (használatra kész) frontend komponensek, amelyekkel egyszerűen fel lehet építeni egy reszponzív felhasználói felületet. Ezek közül a Bootstrap a legnépszerűbb nyílt forráskódú eszközkészlet, amelyben változókkal is lehet dolgozni, továbbá előre megírt komponensei, illetve JavaScript pluginjai is vannak.
React/Vue/Angular JavaScript könyvtárak
Mindegyik keretrendszer más és más, de ha ismered a JavaScript alapjait, akkor viszonylag gyorsan megtanulható bármilyen frontend framework. Ezek könyvtárak segítenek abban, hogy gyorsan, előre elkészített megoldásokkal, komponensekkel készíthess reszponzív webinterfészeket, webalkalmazásokat.
03
Tartalomkezelő rendszerek
Legelőször meg kell ismerkedned a weboldalak alkotó elemeivel és azok formázási lehetőségeivel.
PHP
Mitől dinamikus egy weboldal?
A weboldalak a PHP-tól lesznek dinamikusak, így lehet biztosítani, hogy a honlapon megjelenő információk valós időben generálódjanak le. A webáruházak, hírportálok, CMS rendszerek is ebbe a körbe tartoznak. Bármilyen CMS platformot is szeretnál használni, alapszintű PHP tudásra szükséged lesz.
WordPress
Mi hajt egy weboldalt?
Sok fejlesztő manapság tartalomkezelő keretrendszereket használ a weboldalak létrehozásának felgyorsítására. Ilyen például a Joomla, a Drupal és a WordPress is. Az interneten található összes webhely több mint 62,9%-a ilyen keretrendszerre épül, tehát mindenképp érdemes megismerkednek valamelyik CMS-el.
Ajánlott tanfolyamunk
Megismerkedsz a PHP beépített függvényeivel, a ciklusokkal, elágazásokkal, logikai műveletekkel. Megtanulsz adatbázist feltölteni űrlapokon keresztül, majd kinyerni az adatokat.
04
Milyen irányba tudsz még fejlődni?
Nincs megállás, szinte minden területen mégjobban elmélyítheted a tudásod. Az alapokra építkezve például megtanulhatsz hatékony marketing eszközöket készíteni, úgymint landing oldalak, hírlevelek, hirdetés bannerek. Bővítheted a tudásod különböző témakörök szerint is, tanulhatsz webáruház készítésről, alkalmazás fejlesztésről, vagy CMS rendszerek kiegészítőinek fejlesztéséről is. Még a kurzusok befejezése után is több órányi gyakorlásra lesz szükséged ahhoz, hogy valóban hatékonyan tudj weboldalakat kódolni.
Maradtak még kérdéseid?
Ha nem vagy biztos benne, hogy ez Neked való, vagy további kérdéseid vannak a kurzusokkal kapcsolatban,
írd meg chaten és 48 órán belül válaszolok!
Kövesd közösségi csatornáinkat is!
Beavatlak a frontend fejlesztői munka rejtelmeibe, mesélek a szabadúszáról, mutatok hasznos kódrészeleteket és engem is jobban megismerhetsz.